Notifications

Koszty, ceny, ekonomia  

 

Koszty, ceny, ekonomia 26/03/2020 5:39 pm  

Koszty, ceny, ekonomia


Cytat
Nasz Bar
zamowieniapetg@gmail.com
RE: Koszty, ceny, ekonomia 01/04/2020 5:38 pm  

Organizując zamówienia na materiał do produkcji przyłbic mieliśmy okazję rozmawiać z wieloma z Was i wyciągnęliśmy wnioski, które mamy nadzieje przyczynią się do rozwiązania tematu cen.

Na początek musimy podzielić producentów na trzy grupy:

 

Grupa I

to przedsiębiorcy, którzy wykazują dochody z innych źródeł lub posiadający rezerwy finansowe. Mogący sobie pozwolić na darmowe wspomaganie akcji. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA TEJ GRUPY!!!

 

Grupa II

to przedsiębiorcy dla których, niemalże ,,jedynym światłem w tunelu'' na utrzymanie się na rynku jest produkcja przyłbic, a posiadają możliwości produkcyjne wynoszące powyżej 1000szt./24h. Dla tej grupy cena 5-6zł netto nie jest może zadowalająca ale jest do zaakceptowania jeżeli sprzedają towar w dużych ilościach.

 

Grupa III

to małe ,,garażowe'' firmy chcące utrzymać się na rynku i przeżyć. Cena w przedziale 5-6zł jest dla nich za mała w stosunku do nakładu pracy, docinania mniejszych formatów, dużych odpadów materiału, całego dnia pracy w oparach plastiku gdzie ich możliwości produkcyjne są stosunkowo niskie.

 

Koszt materiału, który poza nazwą PETG różni się niczym ceny różnych marek samochodów, ale w obecnej sytuacji każdy bierze to co jest, to nasza propozycja i sugerowane ceny są następujące:

 

Cena dla szpitali biorących duże ilości powinna być w przedziale 5-7zł netto w zależności od materiału i indywidualnych czynników. Główni dostawcy to Grupa II

 

Cena komercyjna skierowana do Grupy III powinna oscylować w przedziale 7-10 zł netto gdzie 10zł netto skierowane dla firm które produkują do 100szt./dzień

 

Chcieliśmy tylko podzielić się naszymi spostrzeżeniami, najważniejszy głos mają oczywiście organizatorzy akcji, którym szczerze GRATULUJEMY POMYSŁU!!!

 

Oczywiście każdy postąpi zgodnie ze swoim sumieniem, możliwościami i indywidualnymi czynnikami. Jednak najważniejsze jest, żeby jak największa ilość sprzętu trafiła do osób potrzebujących ale uzyskamy to tylko wtedy jeżeli wszyscy będziemy go produkować czy to z chęci niesienia pomocy, utrzymania firmy czy możliwości zrobienia zakupów.


OdpowiedzCytat

Zostaw odpowiedź


Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

Preview