Chcę produkować

Pliki do cięcia znajdują się u dołu strony

Mam zasoby sprzętowe do produkcji

Jeśli masz odpowiednie zasoby sprzętowe i chcesz pomóc możesz zgłosić się jako lokalny producent. Jedyny wymagany sprzęt do produkcji przyłbic to ploter laserowy lub inny sprzęt (np. ploter tnący, wykrojniki, waterjet) który potrafi wyprodukować przyłbicę. Jeśli masz możliwość cięcia laserem lub inną maszyną i chcesz się przyłączyć do akcji pomocy szpitalom w tym trudnym okresie, to prosimy o wypełnienie zgłoszenia poniżej. Zachęcamy do zgłaszania się też firmy mogące dostarczać PETG 0,5mm. Dane z formularza zostaną umieszczone na liście producentów przez którą kontaktować będą się zamawiający.

Jak produkować przyłbicę?

Poniżej darmowo udostępniamy plik potrzebny do produkcji i krótką instrukcję wytworzenia. Dwie osoby na jednym ploterze są w stanie wyprodukować kilkaset przyłbic dziennie – to rzeczywista pomoc dla osób będących na pierwszej linii walki z wirusem.

Potrzebny jest ploter laserowy o powierzchni roboczej minimum 30x40cm. Oczywiście większe powierzchnie umożliwiają szybszą produkcję. Jako materiał wykorzystujemy arkusze PETG o grubości 0,5mm. Można je nabyć w firmach zajmujących się dostarczaniem plexi czy poliwęglanu. Plik z wzorem do produkcji jest darmowy dla wszystkich dostawców i jest do ściągnięcia stąd:

Wersja 1
chroniąca od frontu, bez daszka
23.04.2020
plik w formacie DXF (wersja 1)
plik w formacie PDF (wersja 1)
Instrukcja składania przyłbic (wersja 1)
Używane gumki: 2 x 9cm średnicy (lub 4 x 4cm)
Wersja 2
bardziej izolująca z również boków, z daszkiem
26.04.2020
plik w formacie DXF (wersja 2)
plik w formacie PDF (wersja 2)
Instrukcja składania przyłbic (wersja 2)
Używane gumki: 2 x 4cm średnicy

Licencja

Wersja 1 udostępniana jest na licencji CC BY-NC 4.0 .
Wersja 2 udostępniona jest na licencji dostępnej pod tym adresem.

Dodatkowo wszystkie pliki można pobrać tutaj.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.