Z jakim kurierem nawiązać współpracę?

Z jakim kurierem nawiązać współpracę?

Coraz więcej sklepów internetowych oraz firm produkujących stacjonarnie określony asortyment korzysta z oferty firm kurierskich, które szybko i sprawnie dostarczają przesyłki z zamówionym towarem do klientów. Wiele miejsc nawet nawiązuje stałą współpracę z kurierem (na podstawie umowy), dzięki czemu mają one gwarancję, iż kurier w określonych dniach będzie odbierał od nich paczki i przekazywał je dalej. Jaka firma kurierska cieszy się więc największym zainteresowaniem wśród klientów? Z kim najlepiej podjąć współpracę? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Tani kurier dla firm

Wysyłanie masy paczek dziennie wiąże się z ogromnymi kosztami i jest czasochłonne dla osób, które się tym zajmują. Jednak coraz więcej osób prowadzących działalności związane ze sprzedażą określonego asortymenty rezygnuje z wysyłania paczek za pomocą poczty. Obecnie bardzo popularne jest korzystanie z firm kurierskich, których oferty są obecnie niezwykle atrakcyjne. Dzięki temu, że firmy prowadzące działalność handlową nawiązują stałe współprace z kurierami, klienci za przesyłki płacą naprawdę niewielkie pieniądze. Wysłanie małej paczki to koszt od około 6 do 10 zł, natomiast wysyłka dużej przesyłki to wydatek rzędu od około 11 zł do 25 zł.

Kto korzysta obecnie z firm kurierskich?

Nie tylko małe gabarytowo rzeczy wysyłane są kurierem. Wiele firm produkujących meble, sprzęty RTV/AGD, kosmetyki, dekoracje chętnie korzysta z takiej formy wysyłki, gdyż jest ona bezpieczna i niezwykle wygodna. Zamawiający poprzez specjalny formularz zajmujący się na stronie kuriera zamawia go na określony termin (gdzie wskazuje miejsce odbioru paczki, datę oraz preferowaną godzinę). Następnie zamawiający samodzielnie przygotowuje paczkę do wysyłki, którą kurier we wskazanym czasie od niego odbiera i przekazuje na dalszą drogę. Zaznaczając opcję „szkło” lub „nie rzucać” kurierzy ostrożnie obchodzą się z takim asortymentem, by dotarł on w idealnym stanie do klienta. Ponadto klienci w każdej chwili mogą skorzystać z opcji jaką jest śledzenie przesyłek. Wówczas po wpisaniu numeru paczki na stronie internetowej danej firmy kurierskiej widzą, gdzie dana paczka aktualnie się znajduje i kiedy zostanie ona do nich dostarczona.