Usługi kurierskie

Usługi kurierskie

Jaki kurier jest obecnie najtańszy? Jaką firmę wybrać do dłuższej współpracy w przypadku np.: sklepu internetowego, który zajmuje się sprzedażą ubrań? Na te pytania szuka odpowiedzi wielu właścicieli firm, którzy nagminnie wysyłają towar do klientów. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze kontrahenta do współpracy?

Tani kurier – dla każdego klienta

Osoby, które prowadzą działalność są coraz bardziej wymagający jeśli chodzi o współpracę z kurierami. Zależy im przede wszystkim na tym, by kurierzy byli terminowi oraz by wysyłanie paczek przez konkretną firmę nie kosztowało fortuny. Dlatego też, wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiednią firmę do dłuższej współpracy, mimo iż na rynku reklamuje się wiele osób oferujących usługi kurierskie. Warto więc na spokojnie zastanowić się, czego oczekuje się od danego kuriera oraz po znalezieniu odpowiedniej firmy podjąć z nią współpracę na podstawie umowy.

Różnorodne oferty

Zanim klient zdecyduje się na podjęcie współpracy z konkretnym kurierem obowiązkowo należy porównać oferty wszystkim firm dostępnych na rynku. Trzeba jednak uważać, gdyż wiele z nich często ma w danym okresie atrakcyjne promocje na paczki. Jednak po tym terminie cena za wysłanie przesyłek drastycznie wzrasta i w takich okolicznościach firmom już nie opłaca się współpraca. Dobrze jest więc przeliczyć ile paczek tygodniowo firma chce wysyłać, jakie to są gabaryty i ile będzie kosztować taka usługa u określonych kurierów. Można także skierować zapytania do firm proponując dłuższą współpracę. Być może w takiej sytuacji firmy kurierskie zechcą przedstawić klientom korzystną ofertą.

Śledzenie przesyłek – to jest ważne

Znane firmy kurierskie oferują swoim klientom możliwość śledzenia paczek. Oznacza to, że na ekranie komputera lub na smartfonie wyświetli się klientowi (po zalogowaniu na stronie kuriera) drogi, jaką przebywa jego paczka. To niezwykle wygodna opcja dla każdego kto lubi wiedzieć, kiedy dokładnie jego przesyłka trafi pod drzwi. Ponadto na stronie można również zmienić termin dostawy lub wygodnie opłacić przesyłkę pobraniową.