Tani kurier – jakiego wybrać?

Tani kurier – jakiego wybrać?

Coraz więcej osób korzysta z firm kurierskich, dzięki którym można szybko i sprawnie wysłać przesyłkę nawet na drugi koniec świata. Mimo iż na rynku jest mnóstwo firm zajmujących się dostarczaniem paczek to jednak klienci starają cały czas szukają kuriera, który oferuje swoje usługi w przystępnej cenie i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jakiego więc kuriera wybrać? Na co zwrócić uwagę zamawiając osobę, która odbierze przesyłkę z domu klienta? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Tani kurier dla firm

Mnóstwo sklepów internetowych oraz duże przedsiębiorstwa produkcyjne nawiązują stałą współpracę z firmami kurierskimi. Takie rozwiązanie sprawia, że wysyłanie przesyłek do klientów odbywa się dużo szybciej i w przystępnej cenie. W tego typu miejscach specjalne wyznaczone osoby zamawiają kuriera przez internet nadając w ten sposób również i same paczki. W określonym dniu w wyznaczonym wcześniej przedziale godzinowym do klienta puka kurier, który odbiera gotowe paczki i wysyła je w dalszą drogę.

Śledzenie przesyłek

Klienci chętnie zamawiają towar również poprzez takiego pośrednika. Dlaczego? W każdej chwili można monitować swoją przesyłkę poprzez stronę internetową. Wystarczy znać numer przesyłki i na stronie konkretnego kuriera wejść w kategorię „śledzenie przesyłek”. Każda firma dba o to, by uzupełniać informację dotyczące przesyłek, więc klient w każdej chwili wie doskonale, gdzie znajduje się jego przesyłka oraz jaki jest jej przybliżony termin dostarczenia.

Ile kosztuje wysłanie przesyłki kurierem?

Tak naprawdę ceny przesyłek są bardzo zbliżone we wszystkich firmach. Ostateczny koszt jednak wynika z tego jakie gabaryty ma dana paczka, ile ważny oraz gdzie ma być ona dostarczona. Koszt wysłania przesyłki zagranicę jest odrobinę wyższy niż ceny paczek dostarczanych na terenie Polski. Ponadto, klienci mogą wykupić dodatkową opcję np.: ekspresowe dostarczenie przesyłki lub dostarczenie paczki do klienta w weekend. Wówczas za takie dodatkowe opcje należy dopłacić (zwykle kilka złotych).

Szukając najlepszej oferty skorzystaj z pomocy serwisu kuriernet.pl, znajdziesz tam oferty wielu firm kurierskich.