Co warto wiedzieć przed nadaniem paczki?

Co warto wiedzieć przed nadaniem paczki?

Osoby, które jeszcze nigdy nie nadawały paczki za pomocą firmy kurierskiej nie do końca wiedzą, na jakiej zasadzie się to odbywa. Dlatego też poniżej powstał krótki poradnik o tym, jak szybko, wygodnie i sprawnie nadać paczkę bez wychodzenia z domu. Zapraszamy poniżej.

Tani kurier bez wychodzenia z domu

Nadanie przesyłki może trwać zaledwie 4 minuty. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy kurierskiej, by wypełnić formularz poprzez który nadaje się paczkę. W formularzu tym należy wypełnić dane dotyczące odbiorcy i nadawcy oraz samej paczki. Następnie po określeniu przez nadawcę gabarytów paczki, system obliczy koszt jej wysłania. Im cięższa i większa paczka, tym oczywiście cena będzie wyższa. Dodatkowo klient zapłacić musi również wtedy, gdy chce, by paczka była oznaczona naklejką „ostrożne”.

Śledzenie przesyłek

Następnie do klienta przyjedzie kurier, który we wskazanym terminie odbierze od niego paczkę i wyśle jej do odbiorcy. Kurier może zawitać do domu klienta lub też nadawca paczki może zawieść ją do punktu kurierskiego. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto, w każdej chwili odbiorca oraz nadawca może śledzić przesyłkę w systemie. Każda duża firma kurierska posiada bowiem opcję „śledzenie przesyłek”, która umożliwia dokładne sprawdzenie, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Jest to również niezastąpione rozwiązanie wtedy, gdy odbiorca wie, że w momencie dostarczenia przesyłki nie będzie go w domu.

Jak widać z powyższego, nadanie przesyłki wcale nie takim trudnym i skomplikowanym przedsięwzięciem. Nie trzeba się bać nadawania przesyłek samodzielnie. Można również skorzystać z pomocy firmy i nadać paczki bezpośrednio w punkcie. Wówczas pracownicy firmy sami przygotują etykietę do przesyłki i wprowadzą do systemu wszystkie niezbędne dane o odbiorcy, nadawcy i o samej paczce. Warto jednak postawić w takiej sytuacji na znane, profesjonalne firmy, które oferują wysyłkę paczek w przystępnych cenach. Na rynku Polskim jest co najmniej kilka takich dobrych firm.